Vstup pro abonenty:


Rychlá pomoc:


Moje publicistická revue Iglau.cz

Publicistika, revue, historie, zajímavosti. glosy, legendy...

4.8.: Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy

3.8.: Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...

2.8.: Tajemná zahrada a její zakladatel

29.7.: Most v Údolí mordů

2.12.: Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?

31.10.: Z jihlavských popravišť

29.10.: Říjen 1918 v Jihlavě...

27.10.: Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...Denní zprávy z Vysočiny:
Nejstar?í regionální deník (zal. 1996):

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
Web věnovaný
astrologii...
Provozuje:
Vitaeelhomeo Ltd.
správce stránek:
Leo |vančara
tel. 777 307 887
email: leo@cwbc.cz
URL: leo.cwbc.cz

Horoskopy | astrologie | homeopatie | homeopatický eshop | FAQ


Astrologie | Homeopatie | O astrologii filosoficky | Zajímavosti

Zdrav. ohrožení dle data narození | Konstelace a zdravotní potíže

Sady XIV. svatých Pomocníků a jejich výpočet podle data narození


Homeopatie...
...od popisu až k odpovědi na otázky a časté mýty

Co je homeopatie?

Homeopatika jsou založena na informaci. Jinými slovy, například rtuť člověku podat nemůžeme, protože je prudce toxická, i když její INFORMACE, tedy jakási "podstata" rtuti léčí většinu nemocí. To věděli již staří lékaři, nicméně do objevu homeopatie, a než měli k disposici homeopatický Mercurius, měli na vybranou - buď pacienta rtutí otrávit, nebo rtutí uzdravit...

Až po objevu homeopatie je již po dvě stě let možno podat lék rtuti (Mercurius) a výsledky se dostaví bez jakýchkoli vedlejších účinků.

A protože ona homeopatická informace je velmi subtilní, lze ji získat nejen ředěním (jak mne před léty napadlo), ale jde to samozřejmě i jinak. Nejen technickými prostředky (speciální počítače, resonátory a pod), ale například i hudbou, zvukem a podobně.

Je to možné ale také i "obyčejným" žehnáním a modlitbou. A hle, tento způsob mně osobně přináší v praxi ty zdaleka nejlepší výsledky!

Srovnání účinnosti klasické léčby a homeopatie

Ohledně homeopatie (v jakékoli podobě) je nutno uvést jednu zajímavost:
U všech "běžných" oficiálních medicinských léků, registrovaných v ČR a prodávaných v lékárnách, je požadavek minimálně na 20% účinnost. Pokud tedy v klinických studiích lék zaúčinkuje alespoň na 2 pacienty z 10, obdrží registraci oficiálního léku pro ČR...

U klasické homeopatie je ovšem praxí většiny homeopatů odhadována účinnost na min.55-75%!

Tedy cca 6-8 lidem z deseti zpravidla homeopatický lék účinně zabere při téměř jakýchkoli potížích již napoprvé, a to mnohdy překvapivě rychle a účinně!

Na druhou stranu, prosím, ale berte na vědomí, že žádná metoda - ani homeopatie - není účinná ve 100% případů!

Liší se nějak moje metody od běžných metod homeopatických?

V případě mých produktů jde vždy o homeoléky, mnou kdysi nazvaná panaceutika, dynamisované nemateriálně léčitelem na přesnou potenci či účinek. Běžná inertní látka - například krystaly cukru, tabletky či globule - jsou léčitelem požehnány a tím prostoupeny konkrétní blahodárnou informací, která v organismu člověka vyvolá sama - a většinou velmi rychle - ve většině případů samoléčící proces. Díky této metodě žádné naše přípravky neobsahují chemicky, biologicky ani fyzikálně naprosto nic navíc, než je JEN složení nosiče přípravku (tedy výhradně jen přírodní cukr, či inertní globule).

Nejedná se tedy o homeopatika v tom smyslu, jak homeopatii chápou zastánci klasické homeopatie, ale právě o "panaceutika", tedy věroléky!

Proto naše panaceutika nemají žádné vedlejší účinky a mohou je užívat i kojenci, děti či těhotné a kojící ženy! Navíc je lze libovolně kombinovat i se standardními chemickými, hormonálními či antibiotickými léčivy, protože neexistuje žádná interakce.

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Je homeopatie z duchovního hlediska škodlivá? Jak tvrdí někteří křesťané?

Nejčastějším argumentem nejrůznějších charismatiků, letničních a dalších křesťanů bývá, že "dr. Samuel Hahnemann byl zednář". (Pozn. Hahnemann byl první, kdo utřídil a popsal homeopatické principy.)

Moje běžná odpověď zní: Wilhelm Conrad Röntgen byl rovněž zednář!

A který charismatický katolík či evangelík odmítne roentgen ve chvíli, kdy má jeho lékař podezření na frakturu jeho holeně, protože se na nohu nepostaví?

Dalším argumentem je, že homeopatika neobsahují "nic", tudíž nutně musí působit na okultním základu.

Moje odpověď zní: Svěcená voda také neobsahuje "nic", a přesto prokazatelně léčí neduhy nejen duchovní, ale i fyzické! Přičemž "výrobní postup" svěcené vody je v mém případě tentýž, jako výrobní postup mnou "vyráběných" homeopatik!

Čili shrnuto: U těchto věcí je docela důležité nikoli co kdo dělá, ale KDO to dělá a jakým postupem. S jakým úmyslem, s jakým duchovním zázemím...

Proto doporučuji neustále, znovu a znovu, všem lidem, kteří o homeopatii tak rádi vynášejí soudy, studium. Pokud něco neznám, nebo o tom nevím zhola nic, pak bych to měl prostudovat, než začnu o tom vůbec něco usuzovat.

Další nejčastější mýty ohledně homeopatie:

Káva

Pokud berete homeopatika, kávu pít můžete zcela jistě, to vám za svá léta praxe garantuji na sto procent.

S některými "čaji" nemám moc zkušeností (bylinkami se prakticky neživím), ale předpokládám, že pokud zrovna nečiníte nějakou rasantní bylinkovou terapii, pak čaj běžný, černý, můžete při užívání homeopatik pít rovněž bez obav.

Alkohol, cigarety

Alkohol homeopatikům nevadí vůbec. Dokonce alkohol je společně s vodou nejlepší nosič homeopatické informace. A kouření tabáku, jak jsem si už dávno všiml, nevadí rovněž.

Co ale vadí, je kouření jiných rostlin, například konopí. Zde se totiž, jak jsem si všiml u několika mých pacientů, homeopatická léčba ujímá velmi špatně a je nejdříve nutno nasadit homeopatikum Cannabis a to alespoň na 14 dnů, než začneme s homeopatickou léčbou jinými homeoléky.

Léky, vitamíny, potravinové doplňky

Nikdy jsem nezaznamenal jedinou interakci homeopatik s jakýmikoli oficiálními léky. Proto lze homeopatika využít například i souběžně vedle chemoterapií a při dlouhodobém užívání léků. S vitaminy a potravinovými doplňky je to stejné.

Čištění zubů

Dalším mýtem je čištění zubů. Ani to vůbec při homeopatické léčbě není nutno omezovat. Opět garantuji všemi mými zkušenostmi, že čištění zubů účinky homeopatik nijak neovlivňuje!

Nevíra v účinek homeopatik?

Ani to není většinou na překážku léčbě. Pokud nejste zrovna zásadní odpůrce homeopatie, pak i u vás mají homeopatika šanci na vaše potíže zabrat.

Je ale pravdou, že víra v to, že se léčba podaří, je vždy už půl zdraví! Jednoduše proto, že jak uvádí mnoho provedených klinických studií, jen samotný placebo efekt má uzdravující účinky kolem 30%! To znamená, že nejméně tři lidé z deseti se vyléčí pouze při léčbě placebem.

Na druhou stranu často léčím zvířata a zde placebo efekt samozřejmě nemá žádný význam. Zvířeti nenamluvíte, že je chcete léčit. A přesto homeopatika fungují u zvířat daleko lépe, jak u lidí.

Z toho vyvozuji, že právě u lidí může být opačný efekt. Tedy efekt nocebo, který zodpovědný za to, že v některých případech tato léčba prostě nezabere. Člověk je přesvědčen, že mu nic nepomůže, a tak se to nakonec i děje.

A na závěr:

Modlitba je samozřejmě zásadním a někdy jediným komponentem jakéhokoli skutečného léčení. Ať klasického či alternativního. Což je asi tvrzení, které neuspokojí nevěřící "exaktní vědce". Protože pro ně je šarlatánstvím vše, co podle nich neprobíhá lege artis dle právě platných pouček lékařské vědy.

(Leo P. Švančara - homeopat, publicista)
Kontakt na mne
Leo P. Švančara:
Poslat email L. Švančarovi...leo@iglau.cz
Telefon na Lea Švančaru...+420 777 307 887
Další moje příspěvky:

Humoresky bedřichovské

Moje vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


 


Copyright © 2009-2018 Leo Pavel Švančara. All Rights Reserved. Tento web, zaměřený na témata astrologie a homeopatie je součástí homeopatického serveru XVI. Svatých pomocníků, provozovaného britskou homeopatickou společností Vitaeelhomeo Ltd.

Právě je zde on-line 2, počet návštěvníků dnes 200 (čtenářů včera: 195), čtenářů tento měsíc 4421, kartičky: 17